"להפוך את ההפוך" - דיון קליני בנושא היפוך עובר


מצטערים, ההרשמה הסתיימה.

דיון קליני למטפלים ברפואה סינית העוסק בנושא שתמיד מעלה המון שאלות - מנח עכוז של עובר. דיון קליני זה יעבור ב 30 לנובמבר, יום שני בשעה 20:00 - און ליין, ללא תשלום, אך יש להירשם מראש עקב מספר מוגבל של משתתפים.


  • תאריך: 11/30/2020 08:00 PM
  • מקום: אירוע מקוון

תיאור

30 לנובמבר, 2020, יום שני 20:00 - ZOOM (משך משוער כשעתיים).

מהרגע בו מתחיל להתפתח עובר ועד שלב הלידה מתרחשים אין סוף תהליכים הקשורים לגדילה ושינוי בגוף האם ובעובר עצמו. אחד מהם ומיוחד במינו הוא "נס" קטן המתרחש החל משבוע 23, העובר אמור להתמקם במצג של ראש כלפי מטה, זהו למעשה השלב הראשון של הכנה ללידה.

היפוכו של עובר, להבדיל מתהליכים אחרים, הוא אקט המתרחש ללא מאמץ - לא בעקבות הפרשה הורמונלית ולא בעקבות שינויים במערכת כלי הדם או במערכת העצבית של האם או של העובר (ממה שידוע עד כה למדע). מדובר בהיענות פשוטה לכוח הכבדה, חוק פיזיקלי פשוט המאפשר לראש הכבד לצנוח מטה ולהישאר שם. 
אז למה לפעמים זה לא קורה? נכון להיום אין תשובה חד משמעית לשאלה זו מבחינת הרפואה המודרנית, אבל בהחלט ניתן לנתח תהליך זה מנקודת מבטה של הרפואה הסינית. 
בדיון קליני זה נעלה שאלה חשובה - "מהו הטיפול ל"היפוך" עובר? 
לעתים נדמה כי חלקנו שבויים עדיין בהנחייה היחידה שלימדו אותנו - BL67 עם מוקסה. אחרי שני עשורים בהם אנחנו לומדות, חוקרות ומנסות להבין את התופעה, ברור לנו כי בטיפול שלנו לא אמור להיות מאמץ ואנחנו לא אמורים להפעיל שום כוח או תנועה. מה שצריך להנחות אותנו היא ההבנה מה הם התנאים לפעולה זאת להתרחש מעצמה, כמו נס.
בדיון הקליני נדבר על אבחנה מבדלת בסיסית למנח עכוז וניתן המחשה דרך שני סיפורי מקרה, אשר בתקווה יאפשרו נקודת מבט רעננה על הנושא. בתום הדיון נסכם מהם התנאים הנדרשים להיפוך להתרחש.  

הדיון יועבר און ליין דרך זום, השתתפות היא ללא עלות.

יש להירשם מראש עקב מספר מוגבל של משתתפים.