יד ביד - טיפול בהיריון


השבוע תם ונשלם לו מסע הריון נוסף, חיים חדשים הגיעו לעולם ואמא חדשה נולדה, אמא בריאה בנפשה וחזקה בגופה מוכנה לשלב הבא, לטבילת המים הראשונה, להתמודדות החדשה.

עם כל מטופלת שלי שיולדת אני מרגישה כאילו אני ילדתי יחד איתה. תמיד עם ההודעה שמתקבלת מציף אותי גל של חום והתרגשות עבורה וגם קצת עבורי.

המפגש שלי עם מטופלת בהריון ולא חשוב באיזה שלב היא מגיעה לטיפול בין אם זה בשבוע 14 או בשבוע 40 +5 , הוא אפשרות לפתוח לה דלת לחווית הריון מאוזן, תקין ובריא והכי חשוב, לתת לה מענה לכל בעיה שצצה בין אם היא רגשית או פזיולוגית.

דיקור והשיאצו במהלך ההריון משמשים אותי כמטפלת מהרגעים הראשונים של בחילות ועייפות הקשה דרך כאבים שונים ומשונים העלולים לצוץ ועד זירוזי הלידה, כאשר ברקע צצים ועולים תנודות רגשיות, לחצים ומתחים הקשורים באופן ישיר או עקיף להריון.
כל אישה הפוסעת לקליניקה מצליחה לגעת בי בדרכה שלה ומקבלת ממני את התמיכה, העידוד ומענה לשאלותיה (כמעט תמיד), אני מעודדת אותן להתקשר, להתייעץ ולשאול.
הדיקור יכול לעזור במקרים שהן לא תיארו לעצמן והוא בטוח לגמרי והשיאצו מעניק להן שקט שהן כל-כך כמהות לו.
ישנן בנות שאני זוכה ללוות אותן לאורך כל ההריון, וישנן כאלו שאני מכירה 24 שעות לפני שהן יולדות , לכל אחת ואחת מכן שמורה פינה בלב שלי והוכרת תודה, דרכן ודרך ההריון שלהן אני מרגישה שאני נוגעת בחיים עצמם ולא עוברת לידם.
ענת צחר

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.