מצטערים, ההרשמה הסתיימה.

לידה הוא רגע קסום בו כל מערכות הגוף והנפש מסתנכרנות ופועלות למטרה אחת. מה הסוד של סנכרון זה? בסדנא זו ננסה לפצח את הסוד ללידה מוצלחת ומיטיבה! נעסוק בשאלה האם מטרת הטיפול שלנו היא "זירוז לידה" (כמו שרובנו חונכנו) או "הכנה ללידה". נבין מהי הכנה נכונה ללידה, מהם התנאים הנדרשים לתחילת הלידה, מהו מהלך לידה תקין, כיצד ניתן לשלב דיקור ומגע בכל אחד משלבי הלידה, וכמובן נדבר על המצב הרגשי-נפשי של האישה והקשר הישיר שלו למהלך הלידה. הסדנא בת שני מפגשים בימי שני, 21-28 לנובמבר, מפגש ראשון בזום בין השעות 9:00-14:30, מפגש השני פרונטלי - מעשי בין השעות 9:30 - 13:00 בתל אביב (המיקום ימסר בהמשך). המחיר המצוין הינו של דמי הרשמה בלבד.


 • תאריך: 11/21/2022 09:00 AM
 • מיקום תל אביב, ישראל (מפה)

תיאור

21-28 לנובמבר 2022, שני מפגשים ביומי שני: 

מפגש ראשון און ליין - 9:00 - 14:30, 

מפגש שני פרונטלי - מעשי - 9:30 - 13:00, תל אביב

"הכנה ללידה" ו"זירוז לידה" בעזרת הדיקור נחשבים לטיפולים יעילים ומוצלחים במיוחד, ועדיין יש כל כך הרבה שאלות ודיונים סביב הנושא. אולי בגלל ש"נקודות לזירוז לידה" לא תמיד עובדות, או בגלל ש"הכנה ללידה" זה תהליך שלם ולעתים ארוך, או בגלל שבמפגש בודד עם מטופלת חדשה לא תמיד קל להגיע לאבחנה מדויקת. 

טיפול לזירוז לידה, או השראת לידה אם להיות מדויקים, אינו כל כך פשוט כפי שלעתים נראה, על פי כמה וכמה כאשר מדובר בתהליך הכנת האישה ללידה מבחינה הוליסטית. אנו עוסקות בתחום ליווי היריון ולידה כשני עשורים. פגשנו מאות נשים לקראת לידה, במהלך לידה ולאחר לידה, בקליניקה, בבית המטופלת, באשפוז בטרום לידה ובחדרי הלידה. ללא ספק בטיפול בנשים בשדה הלידה מתרחש קסם, אך ישנו גם כאב, פחד, בלבול, חוסר וודאות ואת כל אלו עלינו לקחת בחשבון באחראיות רבה. הניסיון שלנו מוכיח כי טיפולים מסוג זה דורשים הבנה מדויקת של מצבה הפיזי והנפשי של היולדת, גיבוש אבחנה ואסטרטגיה טיפולית ודיוק חד משמעי בבחירת הנקודות (וגם בבחירת המילים שאנו אומרים לאישה), וכל זה בטיפול אחד או שניים מקסימום.

מטרת הסדנא - להבין את מטרת הטיפול שלנו במפגש עם אישה בשדה לידה (לפני או במהלך), ללמוד לזהות את הצרכים הייחודיים לה ועל פי כך לבנות טיפול מותאם במטרה לקדם לידה מיטיבה והחלמה מוצלחת. 

הסדנא מחולקת לשני מפגשים הבאים:

מפגש ראשון - 21.11.22 - יתקיים און ליין דרך ZOOM, בין השעות 9:00 - 14:30.

 • הכרת מהלך הלידה הפיזיולוגית ופרוצידורות רפואיות שונות סביב הלידה. 
 • הבנת תהליך הלידה מבחינה אנרגטית סינית.
 • הבנת חשיבותם של המרדיאנים המיוחדים בתהליך הלידה.
 • דיון בנושא מהו תהליך הלידה מבחינה רגשית-נפשית עבור אישה.
 • הכרת אסטרטגיות עבודה בדיקור ודיון בטיפולים לדוגמא רלוונטיים בשדה הלידה. 
 • נבין כיצד להדריך את היולדת ואת מלוויה לקראת הלידה.

מפגש שני - 28.11.22 - פרונטלי - מעשי, נפגש בתל אביב (כתובת תמסר בהמשך) בין השעות 9:30 - 13:00.

 • הכרת מצבים פתולוגים בשדה הלידה (לפני ובמהלך הלידה), אבחנה מבדלת ואסטרטגיות טיפול בדיקור, במגע ובעזרת טכניקות נוספות.
 • הדגמה של טיפולי מגע, תרגילים ועבודה עם אביזרים שיכולים לעזור בטיפול הכנה ללידה או במהלך הלידה (עבודה בישיבה, עבודה עם ריבוזו ועוד).

הסדנא תועבר ע"י ענת צחר ומרים רייך.

הסדנא מתאימה למטפלים ברפואה סינית, שיאצו וטווינה.

יש להסדיר תשלום של דמי ההרשמה בסך 100 ש"ח מראש, מספר מקומות מוגבל!

את יתרת התשלום יהיה ניתן להסדיר מראש או ביום הראשון של הסדנא. 

עלות הסדנא - 630 ש"ח. 

מדיניות הביטולים:

 • ביטול ההשתתפות 48 שעות לפני הסדנא (המפגש הראשון) - החזר מלא של דמי ההרשמה.
 • ביטול ההשתתפות פחות מ 48 שעות לפני הסדנא - לא יינתן החזר כספי של דמי ההרשמה, הסכום ישמר כזיכוי להשתתפות בכל פעילות אחרת של רפואה סינית למשפחה בשנת הלימודים 2022-23.