כל אישה בקצב ובעוצמה משלה. גם אנחנו לומדות תקופה זו על בשרנו ויחד עם הלימוד האישי נכנסות לתחום הוראה חדש - ליווי אישה בגיל המעבר. בחרנו לפתוח את הנושא בהרצאה בה נכיר את ההיבטים ההתנהגותיים, הקוגניטיביים, הרגשיים והרוחניים אשר מאפיינים תקופה זאת. הרצאה ללא עלות למטפלים תועבר און ליין בתאריך 20 לאפריל 2023, יום חמישי, 20:30. משך ההרצאה כשעה וחצי.


  • תאריך: 04/20/2023 08:30 PM
  • מקום: אירוע מקוון

כרטיסים


סוג כרטיס
כמות
קיסרית בעשור החמישי
0.00
0

סה''כ

0.00

תיאור

20 לאפריל 2023, יום חמישי, 20:30 און ליין (ZOOM), משך ההרצאה כשעה וחצי

ההרצאה ללא עלות אך יש להירשם מראש (מספר מקומות מוגבל).

תהליך הכניסה לתקופת המאנפואזה חל סביב העשור החמישי לחייה של אישה. הוא מתחיל עם שינויים קטנים, פיזיולוגיים ורגשיים, נקישות ראשונות ומנומסות על דלת שעליה רשום - ברוכה הבאה לגיל המעבר. ברוב המקרים ייקח לאישה להבין כי אלו סימנים ראשונים שלא ניתן להדוף, במקרים אחרים הנקישות יהפכו לדפיקות חזקות ואז לא תהיה ברירה אלא לתת להם מענה.

מהו בעצם גיל המעבר? האם הוא מבטא רק את סופו של מחזור הווסת? מה המשמעות של מַעֲבָר? מַעֲבָר מאיפה ולאן

נכון, גיל המעבר מסמל את החיים מֵעֵבֶר לשנות הפוריות של האישה, אך למעשה חייה של האישה, כפי שהיא הכירה אותם עד כה, נמצאים על סף שינוי. אותן נקישות יכולות לבוא לידי ביטוי בסימפטומים רבים ומגוונים ויתבטאו אחרת אצל כל אחת. כך או כך כל אישה תהיה חייבת לפתוח את הדלת, לצעוד בשביל החדש, וללדת את עצמה שוב באמצע החיים, זאת הקיסרית.

גם אנחנו לומדות תקופה זאת על בשרנו ויחד עם הלימוד האישי נכנסות לתחום הוראה חדש - ליווי אישה בגיל המעבר. בחרנו לפתוח את הנושא בהרצאה ללא עלות בה נכיר את ההיבטים ההתנהגותיים, הקוגניטיביים, הרגשיים והרוחניים אשר מאפיינים תקופה זאת. נבין מדוע זוהי לא רק עוד "השתוללות הורמונלית" אלא שלב התפתחותי מלהיב ומרגש (גם אם יכול להוביל לטלטלות גדולות). נציג את הגישה הפסיכו-אנאליטית המודרנית לתקופה זאת לצד הטקסטים העתיקים של הרפואה הסינית. נדון מה התפקיד שלנו בטיפול וכיצד אנו יכולים לעזור לאישה לעבור שלב זה מתוך מודעות, סקרנות ומימוש הפוטנציאל שהוא טומן בתוכו להתפתחות וריפוי של הגוף והנפש.

ההרצאה פילוסופית ברובה ומהווה פתיח להמשך התכנים הקליניים שיבואו בנושא, מתאימה לכלום.

ההרצאה ללא עלות, אך יש להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל.