דיקור סיני

פילוסופיה של הרפואה הסינית בוחנת לצד הפעילות הפיזיולוגית של הגוף את המערך האנרגטי שלו הקרוי – CHI(צ'י). הצ'י זורם בגוף דרך ערוצי אנרגיה (המרידיאנים), שולט על כל המערכות ומוביל את כל התהליכים בגוף.
הצ'י של האדם מושפע מגורמים רבים כגון: תורשה, תאריך לידתו, השפעות סביבתיות, תזונה ואירועים שונים במהלך חייו. חוסר איזון במערך הצ'י בגוף הוא זה שמתחיל תהליכים פתולוגים בגופנו וניתן לזהותו אף טרם הופעת התסמינים הפיזיים.

האבחנה מתבצעת באמצעות תשאול מקיף של ההיסטוריה הבריאותית, אבחנת גוף, לשון ודופק וכמובן כל מידע  נוסף כמו אבחנה מערבית, בדיקות מעבדה ועוד. דיקור עצמו נעשה באמצעות מחטים דקות וחד פעמיות על גבי אזורים שונים בגוף וללא כאב.

שיטת טיפול זו מתאימה למבוגרים, נשים בהיריון, לילדים ולתינוקות כאחד ויכולה לעזור במצבים הבאים:

  • ריפוי – במצב של מחלה/סימפטום כרוני או אקוטי פיזי או נפשי. טיפול זה נפוץ במיוחד במצבים של כאב, אי סדירות של מערכת העיכול, בעיות של מערכת הנשימה כולל אלרגיות, אי פריון, חוסר איזון הורמונאלי ועצבי ועוד.
  • תמיכה – במצבים טבעיים שגוף האדם עובר כגון : הריון, גיל המעבר, גיל ההתבגרות או כתמיכה לטיפול מערבי כגון: טיפול תרופתי, טיפולי פוריות, כימותרפיה ועוד.
  • מניעה – תחזוקת הגוף בחיי היום – יום כגון : חיזוק מערכת החיסון לפני עונת החורף, הכנת הגוף לקראת הריון , טיפול מונע לבעיות חוזרות ונשנות.
" קל יותר להבריא אנשים בריאים, מאשר להבריא אותם כאשר הם כבר חולים ."

 ציטוט סיני עתיק