מחט חבויה - עבודה עם שמונת המרידיאנים המיוחדים בדיקור


מחט חבויה - עבודה עם שמונת המרידיאנים המיוחדים בדיקור

סמינר בן 5 מפגשים בנושא מרדיאנים מיוחדים יועבר על ידינו - ענת צחר ומרים רייך.

לאורך השנים בהן אנו פוגשות תלמידים ומטפלים רבים, ראינו כי השיח על 8 המיוחדים עולה וחוזר על עצמו אין סוף. השיח מעלה שאלות רבות בסיסיות ומורכבות כאחד בקרב מטפלים מנוסים וצעירים.

  • מה תפקידם של 8 המיוחדים? 
  • האם יש הבדל בין עבודה דרך מיוחדים לעבודה דרך רשת ה Jing Mai - המרידיאנים הראשיים? 
  • מתי מותר ומתי אסור לפתוח מיוחדים? 
  • האם וכיצד ניתן להשפיע על המיוחדים ללא פתיחה? 
  • כיצד ניתן להרגיש אותם בדופק?

אחרי שנים של עבודה קלינית, למידה מעמיקה והוראה של דיקור, אנו מרגישות בשלות ומוכנות לענות על השאלות ולנהל שיח לימודי מובנה ומעמיק בנושא מורכב זה. 

כרשת אשר מנהלת את כל התהליכים בגוף בצורה סיסטמית, רשת המיוחדים חיונית ביותר לעבודה באמצעות הדיקור להשגת אפקט לטווח ארוך. מדובר לא רק במצבים של תורשה או מחלות אוטו-אמוניות או בעיות פריון. גם במצבים הקשורים לאורתופדיה, עיכול, נוירולוגיה, נפש (ועוד הרבה) ניתן להביא לריפוי דרך העבודה עם רשת המרידיאנים המיוחדת זו. עבורנו עבודה עם שמונת המיוחדים היא יום יומית בקליניקה. אין "לשמור" אותם בצד לאירועים "מיוחדים" בלבד כפי שלמדנו, אלא להיעזר בהם למתן מענה מדויק יותר למצבים שונים ומגוונים. האם זה אומר שצריך "לפתוח" אותם כל פעם? ממש לא! יש הרבה דרכים וטכניקות עבודה דרך המרידיאנים המיוחדים, ובדיוק על כך נדבר בסמינר.   

סילבוס הסמינר:

מפגש 1
התפתחות תאוריית 8 המרדיאנים המיוחדים
מהי תאוריית 8 המרידיאנים המיוחדים וכיצד התפתחה לאורך השנים מ Su Wen1 ועד Li Shi Zhen? נרחיב על התפתחות המרידיאנים מתקופה אמבריולוגית, תפקידם בניהול המערך האנרגטי של גופנו והקשר החשוב שבין רשת המיוחדים ל Jing Luo Mai.
מפגש 2
השימוש הקליני ב 8 המרדיאנים המיוחדים בדיקור

נרחיב את ההיכרות עם כל אחד מ-8 המיוחדים: נלמד על נקודות השליטה (הפתיחה) ונקודות על גבי המרידיאנים ומשמעותן בדיקור, נעמיק באופן ביסוס האבחנה דרך 8 המיוחדים ונדבר על פתולוגיות שונות לדוגמא המאפיינות כל אחד ממרדיאנים האלה (גוף ונפש). 
נלמד אסטרטגיות וטכניקות עבודה עם המרדיאנים המיוחדים בדיקור כגון: פתיחה, איזון בין מספר מרדיאנים, ניקוי של מרידיאן מיוחד ושילוב החשוב של העבודה בין המיוחדים לראשיים.
Ren - Du
Chong - Dai
Qiao - Wei
מפגש 3
מפגש 4
מפגש 5
אבחנת דופק - מיוחדים

סיכום טכניקות עבודה אשר נלמדו בסמינר

נלמד מספר מודלים לאבחנת הדופק של המרידיאנים המיוחדים ובמידה ונספיק, נבצע תרגול מעשי. כמו כן נסכם את טכניקות האיבחון והעבודה שנלמדו בסמינר.


סמינר הקרוב יפתח ב 8 לפברואר 2021 (מפגש אחרון ב 8 למרץ).

עלות הסימנר - 1,685 ש"ח. הרשמה מוקדמת תמשך עד 10 לינואר 2021 ותזכה ב 15% הנחה - 1,430 ש"ח.

במעמד ההרשמה יש לשלם 200 ש"ח מעלות הסמינר ואת היתרה ניתן להסדיר ביום הראשון של הלימודים.

במידה ולא נוכל להעביר את הסמינר באופן פרונטלי (אילוצי קורונה), הוא יועבר און ליין.

אין הבדל במחיר בין השתתפות און ליין להשתתפות בכיתה. 

מדיניות הביטולים:

  • ביטול ההשתתפות עד שבועיים לפני תחילת הסמינר - החזר מלא של דמי ההרשמה.
  • ביטול ההשתתפות פחות משבועיים לפני תחילת הסמינר - לא יינתן החזר לדמי ההרשמה, הם ישמרו כזיכוי לכל פעילות של רפואה סינית למשפחה לשנת הלימודים 2021-22.
  • ביטול ההשתתפות אחרי שיעור 1 - החזר של 70% מעלות הסמינר.
  • ביטול השתתפות אחרי 2 שיעורים - החזר של 50% מלות הסמינר.
  • ביטול השתתפות לאחר מכן - לא יינתן החזר. 40% מעלות הסמינר יישמרו כזיכוי להשתתפות בכל פעילות אחרת של רפואה סינית למשפחה לשנת הלימודים 2021-22. לחלופין תינתן האפשרות להשתתף במחזור הבא של הסמינר "מחט חבויה" ללא עלות נוספת. 

להרשמה  - כאן.

מזמינות אתכם ללמוד לדקור מרדיאנים מיוחדים מתוך ידע וביטחון!