SP6 – כמודל לתחילת ההיריון

במהלך ההוראה שלנו אנו נשאלות רבות לגבי  SP6 - האם מותרת או אסורה לדיקור בהיריון?.

חלק מהגישות אוסרות שימוש בה, למעט זירוז לידה, גישות אחרות ממליצות עליה לדיקור ומוקסה לאורך כל הטרימסטר הראשון. לדעתנו נקודה מיוחדת זו מגלמת בתוכה את כל התנאים ההכרחיים לקיום תחילת ההיריון. 

אז בואו נבין אותה לעומק.

SP 6 sān 陰  Yīn jiāo - הצטלבות שלושת ה YIN

jiāo - מפגש / חצייה באופן אישי ואינטימי – כל אחד מהצדדים (שלושת היינים של הרגל) נותן משהו ומקבל משהו. מכאן ממשיכים שלושתם אל המטרה המשותפת – הבאת צ'י ייני אל אזור הרבייה ואל הרחם, המפגש הבא שלהם מתרחש באזור CV2-4 , אזור המכונה Bao Zhong – "מעטפת/הגנה על החיים". בזכות התנועה התקינה של שלושת היינים של הרגל יכולים להתרחש תהליכים עמוקים של בנייה ויצירת החיים. מכאן גם השם הנוסף של הנקודה SP6: chéng mìng  – תמיכה בחיים .

חיזוק נוסף לגבי חשיבות הנקודה בהנעה של יין ניתן לקבל מהמיקום שלה. היא נמצאת בין שתי נקודות הצטברות של המרידיאנים המיוחדים – Zu Shao Yin (המסלול של הכליות) ממשיך מ KID8  אל SP6 ומשם אל KID9 . זה אומר ש SP6 מקבלת את כוחה מכוח הפריצה של Yin Qiao , והמפגש החשוב שמתקיים בה הוא תנאי מקדים להמשך הויסות והזרימה של יין בין שלושת המחממים, שזה מהות תפקודו של Yin Wei .

שם נוסף ומעניין שיש לנקודה: " שלושת המיילים של הרגל " ומשמעותו מתן כוח לגפיים במצב של חולשה קיצונית. זהו גם שמה של ST36 אשר מעודדת יצירה והפצה של צ'י (הכוח המניע) לרגליים. Sp6 מאפשרת תנועה תקינה של יין ודם בגפיים התחתונות לכיוון של אזור CV2 המכונה Zhong Jin – מרכז/המכניזם הקדום של כוח הגידים והשרירים. כאשר אזור זה עשיר ביין הוא מאפשר עיגון והפצה של יאנג לכל כיוון ושלושת מרידיאני יאנג של הרגל יכולים לרדת ולהפיץ צ'י מטה לרגליים. בנוסף גם Chong Mai אשר פורץ מ ST30 (בגובה של CV2 ), מתוך התמלאות האזור בצ'י ודם, ממשיך במספר מסלולים, בין היתר במסלול היורד שלו עד לכפות הרגליים.

אז איך כל זה קשור לתחילת ההיריון?

לאחר המפגש של זרע וביצית מגיעה התמצית הטהורה לרחם. השרשה והתפתחות ראשונית של שק העובר והשליה תלויים בתנועה התקינה של שלושת המרידיאנים היינים של הרגל לכיוון הרחם על מנת להבטיח הזנה של דם ונוזלים. תנועה תקינה זו מאפשרת הזנה לאזור הנביעה והפריצה של שלושת המרידיאנים המיוחדים החשובים ביותר לשלב האמבריולוגי הראשוני – Ren, Du, Chong .

 המשך תקין של הזרימה של שלושת היינים של הרגל מאפשר תנאי חשוב נוסף – הם עולים לכיוון בית החזה ומאפשרים הזנה של הלב ביין ובתמציות, על ידי כך מתאפשרת התקשורת בין הלב לבין הרחם (תפקודו של Bao Mai ). התפתחות העובר ברחם תלויה בדם הלב בדיוק כפי שהתפקוד שלנו בחיי היום יום תלוי בתודעה הגבוה – נוכחות של SHEN-Spirit .

התנאי השלישי וההכרחי לתחילת היריון תקין – יכולת של צ'י להתכנס פנימה אל הרחם על מנת לעצב את התמציות לצורה (יצירת גוף האדם). זוהי פעילות היאנג ברחם אשר מעוגן בתוך היין. זהו תפקידם של שלושת היאנגים של הרגל, במיוחד של Zu Shao Yang (מרידיאן של כיס מרה), ושלDu Mai . ירידה והתכנסות פנימה של יאנג יכולה להתבצע רק מתוך התנועה התקינה של יין: שלושת היינים של הרגל עולים אל מחמם העליון ואז שלושת היאנגים של הרגל יורדים ומתכנסים מתוך מחמם העליון פנימה ומטה אל מחמם התחתון ואל אזור הרחם בפרט.

כפי שאנו רואים, SP6 מאפשרת קיום של שלושת התנאים החשובים ביותר לתחילה והמשך של היריון תקין: הזנה של הרחם בדם ונוזלים, הזנת הלב בתמציות ומתן אפשרות ליאנג להתכנס אל תוך הרחם. אנו משתמשות בה לא מעט בקליניקה גם בדיקור וגם במוקסה ומוצאות אותה מאוד יעילה במצבים בהם אין תנועה/זרימה חלקה של יין במחמם תחתון או עליון, או כשאנו רוצות להזרים צ'י ודם אל הרחם. היא פחות מתאימה במצבים בהם יש התשה/התרוקנות של יין , שזה כמובן מצב מורכב מאוד ולרוב קודם להיריון.

באמצעות דיונים מסוג זה אנו מזמינות אתכם להשתמש בנקודות מתוך ידע וביטחון ולא מתוך "מותר או אסור"!

מי שמעוניין להמשיך את הדיון מוזמן להרצאה הדיגיטלית "ללמוד על היריון דרך נקודות אסורות לדיקור" - כנסו כאן.

לקבלת פרטים על התמחות בטיפול וליווי היריון ולידה בדיקור - "תשעה חודשים" - כנסו כאן.

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.